LOADING

Type to search

Mamičky

Umelá výživa pre dojčatá

Admin dec 12
Share

Umelá výživa pre dojčatá 

Vo veľa prípadov sa stáva, že Vám ani snaha nedovolí dojčiť Vaše bábätko naplno. V týchto prípadoch siaha väčšina matiek po dojčenskom mlieku. Dojčenské mlieka sú spravidla vyrobené z kravského mlieka, ktoré je upravené do formy, ktorá pripomína to ľudské.

Náhrady materského mlieka pre dojčatá

V posledných rokoch zaznamenali náhrady dojčenského mlieka veľký pokrok. Ich zloženie je čoraz viac podobné tomu ľudskému. Pri výbere dojčenského mlieka by ste sa mali poradiť s odborníkom, či už s vaším farmaceutom alebo obvodným lekárom.

Pre zvolenie toho najlepšieho mlieka musíte brať do úvahy aj zdravotný stav vášho bábätka. Na trhu je nespočetné množstvo produktov, ktoré sú vhodné aj pre bábätká s rozličnými alergiami. Tiež musí každá mamička myslieť nato, že všetky náhrady dojčenského mlieka sa delia do kategórie podľa veku dojčaťa.

Ako pripraviť dojčenské mlieko

Príprava ako taká je vo väčšine prípadov opísaná na obale alebo v brožúrke, ktorá sa nachádza vo vnútri. Pri príprave mlieka nesmieme zabudnúť prevariť vodu, aby sme zničili všetky baktérie. Ak chcete dopriať svojmu dieťaťu to najlepšie, môžete kúpiť aj špeciálnu vodu, ktorá je vyrobená presne na tento účel. Po prevarení necháme vodu vychladnúť na teplotu 45°C. Mlieko sa neodporúča rozrábať v horúcej vode, ktorá presahuje túto teplotu. Mlieko stále pred podávaním zahrejeme a schladíme na teplotu tela. Tak ako sme to už vyššie spomínali, každé kvalitné mlieko obsahuje podrobný návod, ktorým by ste sa mali riadiť.

Zanechajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *