LOADING

Type to search

Zdravie

Prečo je smiech zdravý

Admin dec 12
Share

Prečo je smiech zdravý
Smiech je niečo, čo nás sprevádza celý život. Je úžasný prostriedok jednak z psychickej stránky a jednak i z fyzickej stránky. Ak zistíme, aký má účinok na náš život pozastavíme sa a pouvažujeme.
Smiech ako taký je pre nás i afrodiziakom. Mení náš pohľad a i ťažké situácie sú odrazu ľahšie. Je prostriedkom, ktorý u nás spôsobuje psychickú odolnosť, ale aj odolnosť imunitného systému. Rieši situácie, ktoré sa zdajú ťažké.
Predstavte si napríklad jeden deň s úsmevom. Skúste jedno malé cvičenie. Ráno keď vstanete, realizujte klasickú rutinu ako vždy. Potom, ak pôjdete MHD si pustite slúchadlami vašu obľúbenú hudbu.
Najlepšie by bolo počuť nejaké latinskoamerické tóny, ktoré vo vás evokujú leto, teplo a slnko. Určite sa začnete podvedome usmievať, upokojíte sa a uvoľníte.
Mnoho ľudí okolo vás sa začne usmievať. Tento domino efekt je jeden z pozitívov, ktoré pri tomto pokuse môžete zažiť. Aj v práci, čo ako bude náročný skúste všetko obrátiť na humor.
Občas jemná irónia a sarkazmus urobia veľa. Počas dňa stačí, že aj nepríjemnej, či neobľúbenej kolegyni navrhnete, že urobíte kávu i jej. Už aj bude iná atmosféra. Toto cvičenie a jeho výsledky večer budú vo vás evokovať, že deň nebol až taký ťažký. S úsmevom a humorom to ide ľahšie.
Okrem tohto cvičenia, ktoré by ste realizovali každý deň vám smiech a humor prinesú do života fyzické a psychické zdravie, zlepšia imunitu, pretože znížia hladinu stresových hormónov a vlastne zvýšia hladinu protilátok proti ochoreniam. Taktiež uvoľnia napätie a stres, ktorý dennodenne pociťujete.
Často, ak pociťujete bolesti pri humore zabúdate na bolesť, respektíve sa zmierni tak, že sa môžete venovať denným aktivitám. Teda zvyšujú i vašu energiu a predstavuje to pre vás silu.
Čo je pre dámy pozitívom je, že smiech, humor sú dôležitým bojovníkom proti starnutiu. Toto všetko však ovplyvňujete práve vy s prvým rozhodnutím, že vpustíte do svojho života týchto dvoch pomocníkov, a druhá vec je tá, že sa budete zúčastňovať príležitostí, kde sa viete i zasmiať. Najlepším spôsobom je i hravá komunikácia medzi vami a okolím.

Zanechajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *