LOADING

Type to search

Mamičky

Prečo je mama nepredstaviteľným darom od Boha

Admin dec 12
Share

Prečo je mama nepredstaviteľným darom od Boha
Je pravdepodobné, že ak nie ste matkou, naozaj neviete, koľko taká mama denne robí. Samotné rodičovstvo je často prirovnávané k práci, pričom niektorí hovoria, že je to najťažšia práca na svete. V skutočnosti je to ešte ťažšie. Od okamihu, keď žena uvidí svoje dieťa, drží ho a chráni, život nebude pre ňu rovnaký.
Dieťa je niečo, čo v nej rástlo deväť mesiacov. Už počas toho obdobia musela dávať veľký pozor. Každý jej krok a rozhodnutie ovplyvňovali nenarodené dieťa. Zabezpečovala mu dobré zdravie. Takže áno, usiluje sa zabezpečiť dieťa už pokým je v matkinom bruchu a potom až kým jej to sila dovolí. Po celý čas sa mama snaží byť tým najlepším vzorom. Hľadá tie najlepšie veci, čo sa týka starostlivosti o dieťa. Učí sa a zdokonaľuje v rôznych disciplínach. Hľadá správnych lekárov. Zabúda, odpúšťa a dáva. Dokonca, aj keď dieťa vyrastie nikdy neprestanú cítiť za neho zodpovednosť, za jeho blaho. Ako rodič ho učí navigovať vo svete okolo seba. Je to nekonečný zoznam.
Nemá deň voľna, pracuje na plný úväzok. Dokonca aj keď je chorá, deti stále potrebujú jej starostlivosť. Odo dňa, keď sa ich dieťa vráti z nemocnice, už nikdy nebudú schopné sústrediť svoju pozornosť len na jednu vec. Dokonca rutinné úlohy každodenného života, ako je napríklad návšteva obchodu, sa stávajú misiou. Nuž, mamičky sú vždy v dopyte. Deti potrebujú nepretržitý dozor. Dospelé či úplne malé, je to jedno. Mamičky ťahajú denné i nočné, nikdy cez noc nespia. Či už je to novorodenec, ktorý ich udržiava v pozore celý deň, batoľatá presťahované do svojej izby a pýtajú si jesť alebo teenagerov, ktorí prídu domov neskoro v nocí. Aspoň kým sa dieťa neosamostatní, ale tam je už opäť iný druh strachu. Celkovo je to začarovaný cyklus.
Mnoho žien žongluje rodinným životom a kariérou, pričom zároveň ešte aktívne pôsobí v spoločenskom živote a stará sa o domov. Niekedy berieme prítomnosť matiek v našich životoch ako samozrejmosť a zabúdame im poďakovať za to všetko, čo pre nás robili a robia.

Previous Article
Next Article

Zanechajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *

Next Up