LOADING

Type to search

Mamičky

Kedy začne dieťa rozprávať.

Admin dec 12
Share

Kedy začne dieťa rozprávať

Všimli sme si, že téma kedy začne moje dieťa rozprávať je veľmi často riešená na rozličných fórach, preto sme sa rozhodli rozobrať ju aj na našom webe. Veľa mamičiek má často problém s tým, že ich dieťa nerozpráva tak dobre ako väčšina iných detí, alebo v horšom prípade, keď nerozprávajú vôbec. Deti začínajú rozprávať do 3 rokov, najdôležitejším poznatkom je, či vaše dieťa dobré počuje. Ak si vaše dieťatko mrmle a zdvojuje slabiky, tak je to dobré znamenie, znamená to, že počuje, samozrejme to neplatí vo všetkých prípadoch.

Poznáme veľa prípadov detí, ktoré majú problém s výslovnosťou aj v staršom veku, a tento problém je často zapríčinený aj tým, že dieťa nepotrebuje rozprávať. Najlepším spôsobom je nabádať ho k tomu, aby v prípade, že nevyslovuje zreteľne, ustavične ho opravovať.

V pár prípadoch sme sa stretli aj s deťmi, ktoré majú lepšiu výslovnosť v cudzích jazykoch ako v tom svojom rodnom. Tento fenomén zapríčiňuje hlavne youtube a neobmedzený prístup k videám v cudzom jazyku.

Čo mám robiť, keď dieťa nezačne rozprávať po dovŕšení 3 roku.

Ak vidíte, že Vaše maličké aj po dovŕšení 3 roku života nezačína rozprávať, odporúčame, aby ste v tomto prípade skontaktovali odborníka. Vo väčšine prípadov Vám dokáže poradiť.

Zanechajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *