LOADING

Type to search

Mamičky

Kedy začína dieťa samostatne sedieť

Admin dec 12
Share

Táto téma je veľmi populárna hlavne u prvo mamičiek, preto sme sa aj my rozhodli, rozobrať túto tému na našom webe. Ak ste si všimli, že sa Vaše dieťa dostáva z polohy bruška na kolienka, tak je to prvý krok, ktorý vedie k tomu, aby sa Vaše dieťa posadilo. U každého dieťaťa je čas kedy sa naučí sedieť individuálny, obvykle si bábätko sadne v rozsahu 6-teho až 9-teho mesiaca, samozrejme sú aj detičky, ktorým to trvá o niečo dlhšie.

Kedy bude moje dieťa schopné sedieť samo?

Ako prvé sa deti naučia pozdvihnúť hlavičku, až potom sa jedného dňa dokážu obrátiť bez akej akejkoľvek pomoci. Samostatné sedenie vo väčšine prípadov nastáva, keď dieťa dovŕšilo šesť mesiacov.  V určitom bode medzi štvrtým a siedmym mesiacom sú deti dostatočne silné nato, aby začali prvé samostatné pokusy o posadenie. Po dosiahnutí ôsmeho mesiaca,  je až 90% detí schopných samostatne sedieť bez akejkoľvek pomoci.

Dieta v sede

Skôr či neskôr sa každé dieťa naučí samostatne sedieť. Sedenie je na začiatku ešte veľmi „tackavé“, pretože potrebné svaly dieťatka to ešte nezvládajú dobre, a musia sa ešte vytrénovať. Drobček si ich trénuje v polohe na brušku, na boku alebo na chrbátiku.

Každé dieťa sedí inak

Ako pri všetkých vývinových krokoch, naučenie sa sedieť trvá u každého dieťaťa individuálne. Niektoré deti sa môžu napríklad najskôr postaviť, skôr ako sa naučia sadnúť si. Rodičia by však nemali dávať dieťa sedieť predčasne.

Článok napísal administrátor webu.

Zanechajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *