LOADING

Type to search

Cestovanie

Dovolenka v thajsku – pattaya

Admin dec 12
Share

Kam na dovolenku – Thajsko Pattaya

Chystáte sa na dovolenku do thajská konkrétne do mesta Pattaya? Thajsko je posledné roky veľmi obľúbená turistická destinácia. Kvôli nízkej životnej úrovni si ju môže dovoliť stále viac Slovákov. Z vlastnej skúsenosti vám môžem túto destináciu odporučiť.

Thajsko je zaujímavou destináciou pre ľudí, ktorí majú radi exotické dovolenky. Osobne by som túto krajinu navštívil v období od decembra do marca, keďže u nás sú v týchto mesiacoch nízke teploty a v tomto období je v Thajsku prijateľné počasie, ktoré nám Európanom vyhovuje.
Prvotný šok po prílete

Po prílete a prvým kontaktom s thajskou klímou ostanete zaskočený. Ťažko dýchateľným vzduchom, ktorý je pre nás Európanov nočnou morou. Teploty medzi mesiacmi december – marec sú okolo 30 – 35 stupňov.

Ceny v Thajsku

Ceny v thajskú sa dajú prirovnať k tým našim slovenským. Za menu v reštaurácii sme platili od 3-5 €. Pouličnú stravu by som vám neodporúčal, keďže čo sa tyká hygieny je na tom Pattaya dosť zle. V noci som zazrel nie jedného potkana a túlavého psa na ulici a pláži. Tunajší ľudia nemajú problém vyspať sa na chodníku. Pattayu by som neodporúčam nikomu,  kto ma záujem o kľuknú dovolenku v krásnom prostredí. Skôr by som to odporučil ľudom,  ktorý máju radi zábavu a diskotéky. Ceny najlacnejších hotelov sú okolo 20€. Samozrejme, ak by ste mali záujem o luxusnejší hotel tak v strede hlavnej turistickej ulici, ktorá sa napája na známu walking street stoji hotel Hilton. Jeho cena sa pohybuje od 80 € za noc. Samozrejme to závisí od sezóny, v ktorej si vašu dovolenku plánujete.

 walking street

 

Cena letenie do Thajska

Ceny leteniek sa pohybujú od 500-800 € v závislosti dátumu, kedy si letenku kupujete. Najnevhodnejšie letenky sa dajú zatupiť z Viedne a Prahy. Ak sa už rozhodnete letieť, kúpte si letenku dostatočne vopred pretože v mojom prípade sa cena menila každých 5-6 dni a pritom bola moja letenka zakúpená 4-5 mesiacov dopredu. Ak mate záujem zakúpiť si dovolenku priamo v cestovnej kancelárii tak ja osobne by som vám odporúčal zarezervovať si hotel cez internet a letenku tiež samostatne. Viac informácii sa dozviete v ďalších článkov venovaných Thajsku.

Zanechajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *