LOADING

Type to search

Technológia

Bitcoint a jeho budúcnosť

Admin dec 12
Share

Čo je bitcoint

Bitcoin je nezávislá a virtuálna mena. Táto mena je navrhnutá tak, že ju nedokáže nikto ovplyvňovať. Vrátane jej autora a vlád. Bitcoin je deflačná mena. Jej cenu v súčastnosti ovplyvňuje obrovský záujem investorov na burzách po celom svete. Táto virtuálna mena funguje od roku 2009. Jej zakladateľ, s pseudonymom Satoshi Nakamoto, sa po rozbehu projektu úplne odmlčal. Asi pre vysoký záujem o túto virtuálnu menu.

Ako môžem bitcoin získať?

Bitcoin je možné získať dvoma spôsobmi. Ten prvý je ťažením. Takzvaný bitcoin mining. V dnešnej dobe je omnoho zložitejší, ako pred rokom. Na vyťaženie jedného bitcointu je potrebne vynaložiť cca 180-220KW elektrickej energie čo je okolo 25-30 €. Tiež, aby bolo ťaženie efektívne je potrebné mať výkonnú PC zostavu, ktorá je na tento účel postavená. V prípade štandardných počítačov a laptopov je ťaženie zdĺhavé a neefektívne. Na celom svete existuje mnoho projektov, ktoré sú zamerané na ťažbu tejto meny a ktoré aj dosahujú neuveriteľne zisky. Ak by sme spočítali spotrebu pri ťažení dvoch najpopulárnejší virtuálnych mien, ako je bitcoin a enthereum a zaradili ich do rebríčka krajín s najväčšou spotrebou elektrickej energie, skočili by na 70 mieste.

bitcoin

Budúcnosť bitcointu a investícia do virtuálnych mien

Na túto otázku vám nevie nikto odpovedať.
Momentálne sa darí všetkým virtuálnym menám. Hlavne spomínanému bitcointu.
Ako to bude vyzerať o rok? To si nedovolíme predpovedať, ale určite buďte opatrní u takýchto investícií. Ľudia, ktorí investovali pred rokom,  kedy stal bitcoin 250 $ berú túto investíciu, ako za najlepšiu v živote. Ale pri aktuálnej cene 12 000-13 000 $ je to podľa mňa obrovské riziko.

Zanechajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *