LOADING

Type to search

Mamičky

Ako mam zistiť, či som tehotná

Admin dec 12
Share

Ako mam zistiť, či som tehotná

Každá z nás sníva úžasnom mužovi, o krásnej svadbe, a o potomkovi. Ako vlastne zistím, že som tehotná. Existujú rôzne nešpecifické znaky svedčiace o tehotenstve.

Napríklad zmena chutí je tak tradične spomínaná. Zmena chutí je nie len v netradičných kombináciách, ale hlavne v jedlách, ktoré ste predtým nezvykli jesť. Napríklad čalamádu, kápiu, alebo podobné veci. Niektorým ženám však vie byť nevoľno od žalúdka.

Niektoré sú tak načasované, že pokiaľ niečo zjedia do desiatej hodiny, tak je im ťažko aj občasne prichádza nevoľnosť, ktorá vedie k vypudeniu jedla. Po tejto hodine však, keď niečo zjedia nič im nie je. Niektoré opeknejú. Musíme však pripomenúť, že ide o nešpecifické telesné zmeny.

Ak si ich všimnete, tak je dobré realizovať v domácich podmienkach domáci tehotenský test, ktorý je zväčša pravdivý, avšak nie je vždy dobre viditeľný výsledok. V prvých štádiách tehotenstva však príde výsledok do niekoľkých minút, zväčša je výsledok odčítateľnú do desiatich minút.

Jediným efektívnym potvrdením, alebo aj vylúčením tehotenstva je pozitivita HCG z krvi, čiže ide o vyšetrenie krvi, ktoré realizuje iba lekár – gynekológ.

Ide o najefektívnejšie potvrdenie tehotenstva, pretože vás vie gynekológ následne i vyšetriť ultrazvukom a samozrejme vie aj realizovať doplňujúce vyšetrenia, alebo prehliadky. Vie vám následne odporučiť, či je potrebné chodiť do poradne častejšie, alebo menej často a taktiež vie realizovať v predstihu i odporúčanie k iným špecialistom.

V súčasnosti je na vzostupe napríklad i tehotenská cukrovka, ktorá sa zisťuje ako hodnota cukru v krvi a následne sa potvrdzuje orálnym glukózovým tolerančným testom. Niektoré mamičky – tehuľky majú i problémy s bolesťami nôh a preto je dôležité aj vyšetrenie ciev. Práve takého doplňujúce vyšetrenia sú potrebné k potvrdenému tehotenstvu, preto ich podceňovať nemožno.

Zistenie tehotenstva a jeho následne sledovanie je alfou a omegou pre pôrodníkov. Je dôležité, aby ste však vedeli aj kedy ste mali poslednú menštruáciu, pretože niektoré tehotenstvá v ranných štádiách sú sprevádzané klasickým menštruačným krvácaním a u niektorých sa vyskytuje iba ružovo sfarbený hlien.

Previous Article

Zanechajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *