LOADING

Type to search

Zdravie

Ako mám cvičiť, keď chcem schudnúť?

Admin dec 12
Share

Ako mám cvičiť, keď chcem schudnúť?

Už viac pretriasaná téma hádam neexistuje. Predsa však máme pomoc. Efektívne cvičenie zahŕňa v sebe niečo viac. Silu, ktorá príde postupne. musíte vybudovať samy v sebe.

Začíname samozrejme bod po bode. Prvým krokom je začať chodiť. Každý človek v prvom rade zvláda prechádzky aj pri zdravotných problémoch. Čo u ľudí evokuje, že to nie je nič a začnú s tvrdým tréningom, ktorý vydrží maximálne jeden dva týždne. Aby sme však cvičili tak, že naozaj začneme chudnúť musí to trvať dlhší čas a primerane.

Napríklad taký ľudia čo robia na „smeny“ často rodia dennú službu, za tým nočnú a potom voľno. Cez to voľno nevedia kam skočiť. Čo však môžu urobiť pre seba a pre svoju pohodu je zaradenie prechádzok.

Ozaj i pomalá chôdza večer okolo svojho „baráku“ je ideálna. Je ideálne preto, lebo si nenásilne zaradzujeme do svojho života pohyb. Polhodinová prechádza Vám ukáže krásy vášho okolia a taktiež zlepší kondíciu.

Po týchto týždňoch (nedá s povedať jeden, dva, tri, či štyri týždne sú pre vás potrebné) sa pridáva k prechádzkam buď niečo čo vás zaujíma, napríklad plávanie, alebo sa predlžujú prechádzky z polhodinových na hodinové, hodinové na hodinu a pol. Vždy na také isté obdobie, kým sa vám nevytvorí návyk. Teda do momentu, kedy prekonáte moment únavy a nebudete to pociťovať ako nutné zlo, ale za niečo, čo vám chýba.

V tretej etape zaradenia cvičenia do svojho života je potrebné navýšiť časť športovú. Avšak, ak chcete zaradiť do svojho života fitness centrum je už potrebná odborná pomoc v podobe trénera, ktorý nasmeruje správne vaše kroky.

V poslednej fáze vlastne ide o navyšovanie aktivity, respektíve jej udržanie, pretože je lepšie kontinuálne udržiavať aktivitu a tým aj hmotnosť.

Následne už vlastne žijeme iný život, pretože ak, chceme cvičiť a tým schudnúť, jednoducho musíme žiť trochu iný život, aký žijeme doteraz. Sme si plne vedomí, že niektorý jedinci považujú cvičenie za náročné pre svoju lenivosť, iný z finančného hľadiska. Čo si myslíte, ktorá z týchto bariér sa dá poraziť ľahšie? Tá finančná, pretože cvičenie nezáleží od peňazí, pretože existujú športy, ktoré sa dajú realizovať aj v starom tričku a teplákoch. Prekonať lenivosť znamená však prekonať samého seba.

Zanechajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *