LOADING

Type to search

Mamičky

Ako a kde mám poistiť svoje dieťa.

Admin dec 12
Share

Každý rodič sa už určite stretol s takouto otázkou „mám alebo nemám poistiť svoje dieťa ? A ak áno, kde ?“. V tomto článku sa vám budeme snažiť pomôcť pri rozhodovaní, ale taktiež pri výbere poistky pre vaše ratolesti.

Väčšina finančných a poistných poradcov vám ako prvé poradí, aby ste poistili živiteľa vašej rodinný. Teda človeka, ktorý prispieva najväčšou čiastkou do rodinného rozpočtu, až potom by ste sa mali zaoberať poistením svojich potomkov.

Výber správneho poistenia

Čo sa týka samotného poistenia tak v prvom rade si musíte položiť otázku pred čím chcete vaše dieťa poistiť. V dnešnej dobe existujú poistky, ktoré si dokážete nastaviť podľa svojich predstáv a finančných možností. Poistiť vaše dieťa môžete nie len proti úrazom a chorobám , ale aj proti zodpovednosti za škodu a tiež mu môžete založiť popri poisteniu aj šetriaci účet,  ktorý si bude mohol vyplatiť po dovŕšení 18 roku života.

Kde mám svoje dieťa poistiť?

Pri tejto otázke by sme si mali zvážiť naše finančné možnosti. Poistenie dieťaťa je vo väčšine prípadov dlhodobá záležitosť. Najlepšie je nechať si vypracovať viacero ponúk, ktoré si potom viete v kľude porovnať.
Najväčšou chybou u väčšiny rodičov je, že sa nechajú presvedčiť šikovným poistným agentom, ktorý ich presvedčí práve o tom, že jeho poistka je ta najvýhodnejšia. Ak by sme vám mali poradiť s výberom tak určite si pozrite ponuku poisťovne Allianz, Generali a Uniqa, keďže sú tieto poisťovne jedni z najväčších nie len na slovenskom trhu, ale aj v Európe a vo svete.

Hlavne si nechajte dostatok času a určite si vyberiete práve tu poistku, ktorá vám bude najviac vyhovovať

 

Zanechajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *