LOADING

Type to search

Zdravie

Ako prestať fajčiť

Admin dec 12
Share

Ako prestať fajčiť

Túto otázku si hádam položil už každý fajčiar. Fajčenie je po alkohole asi najhoršia závislosť, ktorá trápi veľkú časť slovenskej populácie. Vysoké množstvo ľudí začína fajčiť už v puberte. Vtedy si ešte neuvedomujú, že tento trend ich v budúcnosti pripraví o veľa peňazí a z dlhodobého hľadiska im navodí mnoho zdravotných problémov. Ak ste sa rozhodli prestať fajčiť, skúsime vám s tým pomôcť.

Elektronická cigareta

V našom okolí poznáme veľa dlhoročných fajčiarov, ktorý dokázali s týmto zlozvykom nadobro skoncovať. Veľká časť týchto prípadov vymenili cigaretu za elektronickú, ktorá im pomohla v prvých týždňoch abstinencie. Tento spôsob je v poslednej dobe veľmi obľúbený,  keďže fajčiar neprestane fajčiť z dňa na deň, ale postupne znižuje svoju dávku a kompenzuje si to elektronickou cigaretou.
Upozorňujeme, že elektronická cigareta ma taktiež zlý vplyv na vaše zdravie aj keď si veľa ľudí myslí, že taký to druh fajčenia neškodí ich zdraviu tak sa veľmi mýlia. Ako prostriedok k dosiahnutiu cieľa prestať fajčiť je elektronická cigareta dosť efektívny spôsob.

Nikotínové náplasti

Nikotínové náplasti si môžete kúpiť v každej lekární. Pri kúpe Vás môže prekvapiť vysoká cena tohoto produktu. Účinnosť je ale dostatočne efektívna. Náplasť vám kompenzuje dennú dávku nikotínu, ktorú ste do tela dostali z dymu z cigarety. Pred použitím tejto metódy si musíte v prvom rade prečítať leták, ktorý sa nachádza v balení. Neprekračujte denné dávky pretože to môže viesť k zdravotným problémom.

Prestať z dňa na deň

Keď sa rozhodnete prestať fajčiť z jedného dňa na druhý musíte sa nato dobré pripraviť. V prvom rade odstráňte z domácností všetky cigarety, ktoré Vás môžu zlákať k opätovnému začatiu fajčiť. Tiež na to upozornite celú vašu rodinu a okolie. Vyhýbajte sa stresu a dávajte si pozor na svoj jedálny lístok. Veľká časť fajčiarov, ktorý prestávajú fajčiť si kompenzujú svoj zašli zlozvyk jedlom a hlavne sladkosťami, pričom po prvých par týždňov zistia že ich váha rapídne stúpa.

Pri skoncovaní s fajčením je v prvom rade dôležité, aby ste malí pevnú vôľu a tiež podporu svojho okolia.

Zanechajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Povinné polia sú označené *